I.

22. března 2013 v 18:45 | V.
Přemítám nad událostmi z poslední doby. Přehazuji si jednotlivé vzpomínky ze strany na stranu a pohrávám si se slovy co kdyby...


Odmítám přiznat chybu na své straně a neustále se snažím objevit ji na straně jiné. Na druhém břehu plynoucích událostí. Obávám se, že proud vlastních myšlenek mne unáší někam daleko. Pryč z reality. Někam do zákoutí mých temných skutků a představ.

Vedu rozhovor sama se sebou a říkám si, jaká by to asi byla paráda, kdyby se má nedávná pošetilost spakovala a šla o dům dál - do nejdelší dálky světa.

Snad jsem jen potřebovala lekci. Facku od života s následným doprovodem slov: Jsi naivní, hloupá, pokrytecká, jsi lhářka, podvodnice, lžeš především sama sobě, jsi zlá, pomstychtivá, sebestředná mrcha toužící po pokroku přes mrtvoly a zlomená srdce. Jsi sobecká a tvé oběti se marně dostávají z propastí falešných citů, do kterých jsi je uvrhla. Následuje trest.

Nejhorší na tom všem je, že jsem se vlastně potrestala sama. Veškeré mé vlastnosti mě dohnaly k tomu, abych se zničila, podkopla si nohy a následně se nejraději zavrtala alespoň třicet metrů pod povrch zemský. Dostala mě má nekonečná prostopášnost a další nástrahy mého niterného já.

Vždy jsem byla cílevědomá. Věděla jsem naprosto přesně co chci a jak to chci. Vše jsem si dokázala zařídit za každých okolností. Vše jsem uměla zmanipulovat a dokonale přizpůsobit k obrazu svému. Věděla jsem už tehdy, že nic není zadarmo. Našla jsem si svůj způsob placení. Snažila jsem se lidem dávat pocit, že jim něco dávám. Že jsem pro ně jednoduše nepostradatelná. Potom dělali vše, na co jsem si vzpomněla. Byli ovlivněni strachem. Tou obří obavou, tou ošklivou noční můrou, která u nich vyvolává úzkost. Zkrátka se báli, že o mě přijdou.

Proto jsem zavrženíhodná. Jsem chladnokrevná manipulátorka žívící se pocity druhých. Napájím se slzami všech obětí a čerpám z nich nekonečnou energii, která mne pohání dál a žene do ještě většího a méně snesitelnějšího pekla.

Už dlouho vím, že tam skončím. Jsem s tím smířená. Jsem smířená sama se sebou, se svým osudem, s dopadem mých skutků, se svým koncem. Jsem smířená s nenávistí lidí, kterým jsem tolik ublížila a která mi koluje v žilách namísto ještě nedávné modré krve.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama