Žvásty prvního týdne a ten někdo

17. února 2013 v 11:14 | V. |  Jak to běží
Zase je tu konec týdne. To snad není možné, jak rychle to ubíhá. Teď, když zase začala škola, mám zase spoustu práce s rozjímáním nad tím, jak to sakra zase všechno zvládnu. Snad to nebude tak horké, jak to vypadá. I když je fakt, že databází a algoritmů se lehce obávám.


Přijde prostě den, kdy po dvou měsících sedím v přednášejícím sále a koukám na neurčitý bod se snahou poslouchat řeči, které mi přijdou mnohdy bezcenné a naprosto neužitečné. Vlastně fungují mnohem lépe než pohádka před spaním (což je mimochodem jeden z mých osvědčených receptů na nespavost - žádné horké mléko, číst si skripta).

Minulou neděli jsem si dala striktní předsevzetí - teď ale vážně budu chodit na VŠECHNY přednášky i cvičení. Joo, houby. Už ve středu jsem se zmohla jen na oběd a jít zpátky domů. Ale to ničemu nevadí, první týden je stejně jen informativní a všichni nás pouští po patnácti minutách tzv. výuky. No a čekat další hodinu a kousek na další? Ani mě nehne!

Tenhle týden se polepším - slibuji. I když je třeba si udělat čas na oběd (protože s letošním rozvrhem nemám jediný den polední přestávku) a já teda bez oběda nevydržím, nevím, jak ostatní. Rozhodla jsem se vynechat přednášky z managementu. Vlastně nechápu, jak tohle může být samostatný obor, když i ten předmět jako takový je fakt o ničem.

"Dlouhá léta se hovořilo o tom, zda je management umění nebo věda a shodli jsme se na tom, že management je jak umění, tak věda."

"Rozlišujeme efektivnost a účinnost.. efektivonost je dělat věci dobře a účinnost znamená využívat dobře zdroje, které máme k dispozici. Ale v angličtině se tyto pojmy neodlišují."

Ano, poučné a velice zajímavé - proto místo této přednášky plánuji pondělní obědy.

Celý týden probíhal tak nějak normálně, obyčejně. Což je pro mě úspěch, většinou mám štěstí na průsery. Vlastně středa dopadla mnohem lépe, než jsem mohla očekávat.

Na oběd jsem si dala skvělou palačinku a potom mě brácha pozval na pivo do naší oblíbené nekuřácké hospůdky. Vzal i dva kolegy z práce, přičemž jeden z nich je opravdu velice zajímavý.
Řekněme, že budeme v kontaktu asi častěji, než jednou do měsíce na pivu ;)

Ale podrobnosti příště nebo vůbec :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama