Včerejší budoucnost

18. února 2013 v 22:34 | V. |  Na téma
Už zase. Zase se probouzí ta nelítostná potvora, která si ještě včera říkala 'Budoucnost'. Zývne jednou, zývne dvakrát, protáhne se a rozhlídne okolo. Když se doopravdy probudí, začne přemýšlet.


Co bych tak dnes mohla provést?
Táže se sama sebe.

Snad bych mohla využít dnešního krásného dne, vyrazit do ulic a vyvést nějakou podařenou čertovinu.
Hluboce se zamyslí. Nutno podotknout, že s ironickým a škodolibým úsměvem.

Vidíš támhletu slečnu? Udělám z ní promiskuitní chudinku. Bude se courat od chlapa ke chlapovi a hledat útěchu tam, kde ji v životě nemůže nalézt. Postarám se o to, aby ji za čas nepustili ani do kostela. Vzpomínám si, toho času by ji upálili. Ale dnes? Dnes to přece nehrozí. Zařídím to, od toho tu jsem.
Potěšena svým geniálním nápadem mávne rukou a nevinná mladá dívka se mění v dnes již častý úkaz. Žádná soudnost, žádná úcta, žádný respekt.

Vidíš toho muže? Plnovous téměř až do pasu a neví coby. Mám plán! Vnuknu mu nápad. Co takhle hromadné ničení nevinných lidských životů pro malichernosti tzv. vyšších tříd? Co rozpoutat pořádnou bitvu kvůli náboženským předsudkům? Já vím, zní to jako z doby kamenné. Ale nenávist a hloupost je přeci věčná.
A tak se stane, že v nejdené zemi padnou stovky, tisíce i miliony životů. Veškerá naděje na cokoli je tatam. Přítomnost je dnes krutá, jak vidíš. Ničeho se nebojí, nic ji není cizí.

Vidíš to nebohé dítě? Sedí spokojeně na trávě a hraje si na slunci. Podívej, mám tady takovou novou hračku. Říkám ji počítač.
A tak netrvá dlouho a dítě vidí slunce jen cestou do školy a ze školy a neuvědomuje si, o co přichází. Přestává snít, přestává věřit. Věřit na pohádky vyprávěné či čtené před spaním. Nečte. Nevnímá čas. Stává se z něj oběť virtuálního světa.

Najednou se pozastaví nad svými činy, zvedne hlavu, pohlédne do zrcadla.
Ach jo, to přeci nemohu být já. Bývala jsem mnohem mírnější. Já vím, jsem i k užitku. Ale v jakém poměru? Nenávidím se. Přísahám, že až se zítra probudím, budu lepší!
A nám nezbývá než věřit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama