VeTo

27. ledna 2013 v 22:06 | V. |  Povídám, poslouchej
Jsem dvacetiletá studentka a odjakživa jsem měla spoustu koníčků, zájmů a představ o svém budoucím dokonalém životě. Už jako malá jsem měla vysoké cíle a chtěla jsem být učitelkou, doktorkou, právničkou, spisovatelkou, fotografkou, baletkou popř. krasobruslařkou a nejednou jsem chtěla být i hýčkanou princeznou někde v bílém zámku se spoustou věžiček. Chtěla jsem jednou poznat prince, který by přijel na bílém koni a já mu mávala z okna mé vlastní komnaty.Zanedlouho mi došlo, že za tak krátký život nemohu stihnout ani polovinu z toho, o čem jsem kdy snila. Je zkrátka nemožné, aby se všechny dětské sny splnily. Je ale možné si splnit alespoň část z nich.

Chtěla bych, aby každý z Vás přišel na to, co ho baví a co opravdu chce a uskutečnil to. Protože jenom takhle můžeme být šťastnější.

Nakonec jsem skončila s vystudovaným oborem Pozemní stavitelství a teď studuji Systémové inženýrství. A kam mě vítr zavane příště, to je ve hvězdách. Jde ale o to, že i když jsem neměla takovou představu, pořád si jdu za svým a ve svém volném čase tančím, píšu, fotím, doučuji a hraji na klavír a vše především pro potěšení mé duše. Možná nebudu obhajovat lidi, nebo je dokonce léčit a nejspíš už za mnou nepřijde babička, kterou jsem nikdy nepoznala a neoznámí mi, že jsem adoptovaná a ve skutečnosti mám modrou krev. Ale nakonec jsem se svým životem nad míru spokojená.

Tento blog nepíši proto, abych se zviditelnila nebo abych se chlubila. Potřebuji si jen po sobě číst svá vlastní slova, uspořádat si své myšlenky a neustále se k nim vracet. Chci být inspirací nebo varováním pro ty, kteří na můj blog náhodou zabloudí. Chci přínos pro každého, který si tato slova bude číst.

Uveřejňovat své názory by měl koneckonců každý, kdo má světu co říct. Protože poslat dobrou myšlenku lidem, byť jen třem či čtyřem, je prospěšné jak jim, tak Vám.

Je třeba jen sebrat odhodlání, najít si čas, počkat na tu správnou náladu, pustit si inspirativní hudbu, zašít se na své oblíbené místo a psát, psát a zase psát. A je jedno, jestli budete sedět v kavárně, poslouchat šum bavících se lidí, psát na kousek ubrousku a poslouchat šansony a nebo se zašijete do pelíšku s notebookem a pustíte si nějakou pecku na youtube.com. Výsledek bude vždycky stejný a určitě přinese své ovoce.

Pokaždé říkám, že slovo je ta nejmocnější věc na světě. Člověk ani nepotřebuje umět kouzlit. Umí neskutečně ublížit, ale i vyléčit. Umí především ovlivnit a zaujmout. Existují i slova, která nikdy nemusela být vyřknuta, ale to je zase jiná kapitola.

Ano, uvědomuji si, že melu páté přes deváté, ale které myšlenky mají souvislost a dávají v pořadí za sebou smysl? Možná, že ty Vaše ano, ale mé rozhodně ne. Jsou často zmatené a skáčou ze strany na stranu, jako pingpongový míček. Nepíšu si osnovu, ani předem nepřemýšlím (i když bych někdy měla). Píšu, na co myslím a snažím se zvěčnit, co právě cítím. Zrovna cítím potřebu dostat ze sebe tyhle žvásty.

Když už mluvím o žvástech, napadá mě, že jsem stále nezmínila název blogu a věci s ním související. Napadla mě spousta jmen pro můj nový blog. Napadlo mě např. znacka-ideal, osobni, muj, vabank, vacat (což mi přišlo asi nejvíce poetické) - ale bohužel byla všechna tato 'geniální' jména zabraná. Nakonec jsem se rozhodla pro veto, což znamená 'právo učinit neplatným nějaké usnesení'. Každý má koneckonců tohle právo. Nejsme přeci neomylní - nikdo z nás. A tak si vyhrazhuji právo svoje články měnit, mazat a učinit tak neplatnými svá předešlá usnesení. Také jsou Ve a To počáteční písmena mého jména a příjmení. Mám tedy pocit, že jsem nakonec zvolila to správné jméno - jako jedno z mála volné na tomto serveru.

Když to celé nakonec shrnu. Ráda bych se s Vámi podílela o své zážitky, svou fotografickou tvorbu, o své názory a myšlenky. Jsem také milovnice citátů, takže občas nějaký přihodím.

Pro dnešek - vzhledem k tomu zmatenému článku - se mi líbí tento:

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
(citaty.net)


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama