Já a mé druhé já

28. ledna 2013 v 14:40 | V. |  Povídám, poslouchej
Ano, už zase mám ten rozpolcený pocit. Chovat se jako potvora nebo jako nevinné a bezmocné stvoření?
Stává se mi to poslední dobou stále častěji. Neustále se nabízí otázka Být sama sebou nebo nebýt? a neustále nenacházím odpověď.


Samozřejmě, že Vám každý bez zamyšlení odpoví: "Buď sama sebou!". Ale nevím, zda si to v dnešní době nenechávat jen pro své blízké okolí. Člověk má spoustu stránek, které když se přečtou, stane se neskutečně zranitelným.

Spousta z nás má tu 'skvělou' vlastnost využít příležitost za každou cenu a pošlapat tak cokoli a kohokoli ve svém okolí. Chci být tedy ta paní Průbojná nebo ta Hodná?

Paní Průbojná si jde těžce za svým a neohlíží se ani zdaleka na to, co chtějí ostatní v jejím okolí a jak se na to dívají. Hledí pouze vpřed, neustoupí ani o krok, stále stejnou rychlostí se řítí k dosáhnutí svého cíle nehledě na upozornění, námitky či své vlastní svědomí.

Paní Hodná je ta, která se vždy přizpůsobí a ustoupí. Ta která si své svědomí hýčká a když se ohlédne dozadu, ničeho nelituje. Nedělá totiž chyby, kterých by později litovala. Zdá se být zranitelná a smutná z toho všeho, co se děje okolo. Zmítá se v ní zklamání z celého okolí, ale také dobrý pocit ze sebe sama.

A teď babo, raď!

Zkouším v sobě najít tu vychvalovanou zlatou střední cestu. Chci překonávat všechny překážky, ale chci být spokojená sama se sebou. Nechci zničit nic, co je mi (nebo někomu jinému) drahé. Snažím se to praktikovat už nějakou dobu a světě div se, ono to celkem funguje.

Otázkou ale je, do jaké míry být bezohledný a do jaké míry se ohlížet?

"Co dosažením cílů získáte, není tolik důležité jako to, čím se v průběhu cesty k těmto cílům stanete."

Zig Ziglar
 


Komentáře

1 Domí Domí | E-mail | 28. ledna 2013 v 18:22 | Reagovat

Rozhodně nebýt sama!;)
A máš hezký blog :) :-)

2 veto veto | 28. ledna 2013 v 20:04 | Reagovat

Děkuji pěkně, zkouška z tvorby internetových stránek se zřejmě vyplatila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama